Niso (2)

About

Completed 1966 as Niso for C.S.M. 1974 fitted with fenders and began lightening work around UK. 1987 as Niso under Dutch flag. 15-3-1994 arrived Chittagong for scrap.

Information
IMO number
6618768
Call sign
PJKL / PGHC
Construction number
650
Tonnage
121.294 ton
Year of construction
1966
Year of renaming/broken up
1994
Service for Shell
1966 to 1994
Cargo
Class
Flag state
Home port
Manager
Shipyard
Status
Photo(s)

Comments

Sailors

Name Job Period Details
Dick Vermeulen captain (commanding officer)
Luc Biesheuvel supervisor 1965 to 1966 woonde jaar in japan om bouw namens shell te begeleiden.
Henk Koning 4e stuurman 1966
Otto Van Der Want 2nd engineer 1966 to 1969
C.G. Van Der Zwet 5th engineer 1966 to 1967
Jaap Leeuwis radio officer 1967
Menno Stammes 3e stuurman 1967
Nico Gras leerlingwerktuigkundige 1967 to 1968
Hans Maassen 5th engineer 1967 to 1968
Aad Van Helden radio officer 1967 to 1968
Han De Rhoter 3rd engineer 1967 to 1981 apprentice and 3rd engineer
Sjaak Bakker 5th engineer 1967
Luut Vlastra 4th engineer 1968
Jaap Boon 3e stuurman 1968
Wim Westhoff apprentice nautical officer 1968
Luut Vlastra 4th engineer 1968 to 1969
Harry Eken 5th engineer 1968 to 1969
Jo Dommisse 5th engineer 1968
Wim Westhoff stuurmansleerling 1968
Rob Van Egmond 5th engineer 1969
J.p.g.a. Plantinga 5e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1969
Dick Van Dongen 5th engineer 1969 to 1970
Wim Westhoff apprentice officer 1969 to 1970
Mias Krul 2nd officer 1970 to 1971
Jan Korteweg 3rd officer 1970 to 1971 3rd officer/liaison officer nigeria
Sytze Bos 3rd officer 1970
Jan Pieters 5th engineer 1971
Nico Gras 4th engineer 1971
Willem Kramer 5e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1971 to 1972
Carlo Mazairac leerlingwerktuigkundige 1971
Peter Schmitz 5th engineer 1971 Nigeria
Dick Van Dongen 4th engineer 1971 to 1972
Willem De Gee leerlingwerktuigkundige 1971
Gerrit De Graaf 4th engineer 1972
G. Buma 1e stuurman 1972 to 1973
Willem De Gee 5th engineer 1972
Vicente Santiag... bediende 1972
Gerard Vingerhoed 3rd engineer 1972
Hans Maassen 3rd engineer 1973
Bob Van Der Veer 5th engineer 1973 to 1974
Heinz Meissner 3rd engineer 1973 to 1974
Hans Ter Braak stuurmansleerling 1973
Leo Blokpoel leerlingwerktuigkundige 1973
Robert J.s.m. T... 4e stuurman 1973
J.m. Hillen captain (commanding officer) 1974 to 1984
Roel Dijkstra 2e stuurman (2nd officer/mate) 1974
Frits Sant 2nd engineer 1974
Piet Puijpe chief officer 1974
Hessel Slot 2e stuurman (2nd officer/mate) 1974
Jasper Hoorn 4th engineer 1974
Jelle De Jong 1e stuurman 1974 to 1975
Cees Van De Vrie 2e stuurman (2nd officer/mate) 1975 to 1976
Tom Scholte 2nd engineer 1975
Jan Water 4th engineer 1975
C.f. Van Der Ende hoofd voeding 1976 to 1977
Chris Tanis 4th engineer 1976 to 1978
Gerrit Jan Harlaar 5th engineer 1976 to 1977
Gert Van Driel hoofd voeding 1976 to 1977
Frans Van Der Lei 2e stuurman (2nd officer/mate) 1976
Peter Schmitz 4th engineer 1977 to 1978
Herman Unger master 1977 to 1985
Rene Bos 3rd engineer 1977
Cees Van De Vrie 2e stuurman (2nd officer/mate) 1978
G. Buma 1e stuurman 1978 to 1981
Piet Bergmans hoofd voeding 1978
John Donks 2e stuurman (2nd officer/mate) 1978 to 1980
Ben Wortelboer 2e stuurman (2nd officer/mate) 1978 2e stuurman (ook in 1975 en 1976/77)
Fortanier Rob 5th engineer 1978 to 1979
Vicente Santiag... bediende algemene dienst 1978
Jaap Koek 2nd mate 1978
Jan Gijsbertsen 4th engineer 1979
Jos Peeters 4th engineer 1979
Jaap Gerretse 5th engineer 1979 to 1980
Ton Van Den Broek 5th engineer 1979
Wolf Beekman chief officer 1979 to 1981
Adri Van Der Ster 4th engineer 1979
Rijnder De Boer 2nd officer 1979 to 1980
Jan Smid 2nd engineer 1979
Henk Bijvank 1e stuurman 1979
Machiel Tijdeman 4th engineer 1980 to 1981
Koos Van De Water 3rd engineer 1980
Hans Van Den Toorn radio operator 1980
Cees Van De Vrie 2e stuurman (2nd officer/mate) 1980
Kees Storm 2 4th engineer 1980
Peter Groeneveld 5th engineer 1981
John Bos 5th engineer 1981
Daan Dankaart 2nd officer 1981 to 1982
Peter Van Gent 4th engineer 1981 to 1982
C. Brasser 3rd engineer 1981
Jan Paul 5th engineer 1982
Okko Ebens apprentice engineer 1982 to 1983
Hans Van Bodegraven 5th engineer 1982
Theo J.M.H. Bakker 3rd engineer 1982 to 1983
Joop Van Kooten 3rd engineer 1982
Carla Van Geel writer 1982
Jan Smid 2nd engineer 1982
Karel Kleijn 5th engineer 1982
Willem Huijgen hoofd voeding 1982
Roel Bos 5th engineer 1982
Rob De Jong apprentice engineer 1982
Rene Van Geel 5th engineer 1982
Roel Dijkstra 1e stuurman 1982 to 1983
Hans Burger 1 2nd engineer 1982 to 1983
Leo Visser 4th engineer 1983
Carl P.c. Van G... chief officer 1983 to 1984
Ad Van Unen 4th engineer 1983
Lou Toutenhoofd radio officer 1983 to 1984
Cornelis Cees C... 1e stuurman 1983 to 1984
Hans Valk sgo (semi geA?ntegreerd officier) 1983
Hans Meijer 5th engineer 1983
Hans Burger 1 2nd engineer 1983 to 1984
Piet Bergmans hoofd voeding 1984
Leo Van Den Broek stuurmansleerling 1984
Sjoek Abma 1e stuurman 1984 to 1988 2e stuurman/1e stuurman
Raphael Gallis 3e stuurman 1984
Gert Ligtenberg sgo (semi geA?ntegreerd officier) 1984 to 1985
Taco Neven sgo (semi geA?ntegreerd officier) 1984 to 1985
Rinus Parent 2nd engineer 1984
Jan Deelen 3rd engineer 1985
Roel Dijkstra 1e stuurman 1985 to 1986
Chris Wiegant 2 assistant engineer 1985
Piet Bergmans hoofd voeding 1985
G. Buma gezagvoerder 1985 to 1986
Mart Kitzen hoofd voeding 1986
Jan Deelen 2nd engineer 1986
Cor De Jong radio officer 1986
Theo J.M.H. Bakker waarnemend 2e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1986
Hendrik Klijnstra scheepsvakman 2 1986 to 1989
Bart Koppe 1e stuurman 1986
Sugiman petty officer 1986
Geert Zoetendal 1e stuurman 1986
Ad Koetje wachtassistent 1986 to 1990
Jan Van Haaster hoofdwerktuigkundige 1986
Huib Konings apprentice nautical officer 1986
Willem Nibbelink 3e stuurman, 2e stuurman 1986 to 1987
Kees Hulsbergen sgo 2e stm,3e wtk 1987 to 1988
C. Brasser 2nd engineer 1987
Gerrit Jan Harlaar 3rd engineer 1987
Richard Bos trainee 1987 to 1988
Adwin Kamperman trainee 1987
Koos De Groot hoofdwerktuigkundige 1987
Han Braam trainee 1987
Rients Agema 1e stuurman 1988
Fred Van Der Vorm 2nd engineer 1988
Floor Kuijt captain (commanding officer) 1989
Ronald Mammen assistant engineer 1989 to 1994
Dick Beets radio officer 1989 to 1990
Marike Van Der Woud 3e stuurman 1989
Piet Mink 2e stuurman (2nd officer/mate) 1989
Adrie Van Leeuwen master 1989
Hendrik Klijnstra scheepsvakman 2 1990 to 1992
Tom Scholte chief engineer 1990
Willem Klein scheepsvakman 1 1990
Wiel S. Van Der Ham captain (commanding officer) 1990
Alphons Fluitsma hoofdwerktuigkundige 1990 to 1991
Ko Minnaard mo 4 1991
Tom Scholte superintendent 1991 superintendent keppel drydock
Chris Slieker 2 captain (commanding officer) 1991
Elibert Dallinga chief engineer 1992 to 1994
Rene Hendriks 1e stuurman 1992 to 1993
Henri Van Den E... mo 3t 1992
Rob Bosman 2nd engineer 1992
Rob Dekker scheepstechnicus 1992
Geert-jan Feringa maritime officer 3 1993
Gerrit Jan Harlaar 2nd engineer 1993 to 1994
Marike Van Der Woud 2e stuurman (2nd officer/mate) 1993 to 1994
Rob Niezing 3rd engineer 1993
Chris Slieker 2 safety officer 1993
Roel Dijkstra gezagvoerder 1993 to 1994
Mohamad Tohir Laisa 2nd officer 1993
Theo J.M.H. Bakker 3rd engineer 1993

Anecdotes

Date Visitor Anecdote
01/30/2012 - 15:13 Luut Vlastra

Tweemaal gediend op de Niso de 1e keer opgestapt in Marseille (juli 68), daarna dokken in Lissabon en na een kaapreizen in oktober afgestapt in oktober 68 te Rotterdam. Daarna in mei '69 naar Lagos gevlogen en met de taxi naar Port Harcourt om aan boord van de Niso te gaan die daar als pompstation was gepositionneerd.
Na allerlei voorbereidende werkzaamheden kon als 1e de King Haakon begin oktober komen laden.
Echter was mijn avontuur van korte duur; ik meen 30 oktobernadat onze chinese crew was afgelost werden wij, even na de middag, beschoten door een vliegtuig(je)met raketten, waarbij wij twee treffers kregen een in SB 3 en een in de machinekamer.
Na dit incident kregen wij de order terug te varen naar Lagos, op 4 november werd ik daar afgelost en terug naar nederland gevlogen.
Ik heb nog steeds een stukje granaatscherf, dat ik uit de inlaatkast van de Sulzer heb gepeuterd.

01/22/2011 - 12:31 Han De Rhoter

Als ll wtk 365 dagen op de Niso gezeten. In 1981 als 3e WTK zonder vooruitzichten (alle diploma's maar geen kans op promotie) met de Niso als lichterschip gevaren. In de baai van Torqey 's nachts het carter van de hoofdmotor geinspecteerd. Daarbij uitgegleden en een paar uitstekels van rugwervels gebroken. Met de loodsboot naar de wal en daar de kerstdagen in het ziekenhuis doorgebracht. Dat was al een belevenis op zich. Er hoefde niets geopereerd te worden na een week heel voorzichtig naar huis en thuis rustig aan. Na een paar weken was een rolstoel niet meer nodig en na een paar maanden was alles weer normaal. Geen blijvend letsel.
Daarna nog 2 maanden op de Macoma gewerkt en toen overgeplaatst naar de NAM. Na 18 jaar in 2000 met pensioen gegaan.