Viana

About

Completed 1960 as Viana for Shell Tankers Rotterdam. 19-12-1981 arrived Gadani Beach Pakistan for scrap.

Information
IMO number
5379456
Call sign
PIGS
Construction number
761
Tonnage
35.723 ton
Beam
26m
Length overall
203m
Year of construction
1960
Year of renaming/broken up
1981
Service for Shell
1960 to 1981
Cargo
Class
Flag state
Home port
Manager
Shipyard
Status
Photo(s)

Comments

Sailors

Name Job Period Details
J.W. Cadovius 5th engineer 1957
Cor Clarisse bankwerker 1959 to 1960
Willem Van Vessem bediende officieren 1960
Rinus De Wit scheepsgezel algemene werkploeg 1960 to 1962
Jelle De Jong stuurmansleerling 1960 to 1961
Linze Taeke Meijer pantryboy 1960 to 1961 pantryboy bediende
Anne Heeringa bediende 1960
B. Bewier matroos/scheepsgezel 1960 matroos
Andre Van Gaalen sailor 1960
Eduard Van Helden ketelbink, lichtmatroos (matroos onder de gage) 1960
Aad Van Helden radio officer 1961
Dinand Marius V... volmatroos 1961 to 1962
Adam Zalm matroos/scheepsgezel 1961 to 1962
Jan Neinhuis scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1961 to 1962 4e en 3e scheepswerktuigbouwkundige (swtk)
Harry Heijnen 5th engineer 1961 to 1962
Gert Van Driel 2nd cook and baker 1961 to 1962
Laskarzewski ketelbink, lichtmatroos (matroos onder de gage) 1961 to 1962
Tom Vd Knaap 2e pompman/bankwerker 1961 to 1962
Joop Van Der Linden matroos/scheepsgezel 1961 to 1962
Bram Ekkebus 5th engineer 1961
G. Buma 4e stuurman 1961
J.W. Cadovius 3rd engineer 1962
Rien De Niet 4th engineer 1962
Ko Reichwein 5th engineer 1962 to 1963
Jan Janse Kersbergen scheepsgezel 1962
Henk W. Vermaas 2e stuurman (2nd officer/mate) 1962 to 1963
Piet Polman 4th engineer 1962 to 1963
Aat Buurman koksmaat 1962
Luc Van Tilburg fireman/greaser 1962 to 1963
Cor Dalebout bediende officieren 1962 to 1963
Herman Kok 2e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1962 to 1963
Bertus De Jong radio officer 1963
Rob Huisman 4th engineer 1963 to 1964
Teun Kaagman radio officer 1963 to 1964
Henk Stamkot lichtmatroos (matroos onder de gage) 1963 to 1964
Jaap Slot 4th engineer 1963 to 1964
John Kalkman 5th engineer 1963 to 1964
Willem Van Rave... sailor a/b 1963 to 1964
Willem Sinke ketelbink, lichtmatroos (matroos onder de gage) 1963 to 1964
Piet Puijpe 3rd officer 1963 to 1964
Dirk Van Seggelen matroos/scheepsgezel 1963 to 1964
Willem Hennink leerlingwerktuigkundige 1963
Willem Van Vessem bediende 1963
Aart De Ruijter handlanger 1963
Albert Jan Baerveldt 3rd engineer 1964 to 1967
Hans Van Walsum lichtmatroos (matroos onder de gage) 1964
Govert De Kramer ketelbink, lichtmatroos (matroos onder de gage) 1964 to 1965
Chris Lambregts 4th engineer 1964 to 1965
Tony Bongers fireman/greaser 1964 to 1965
Ben Mostert fireman/greaser 1964 to 1965
Jan Van Pijkeren 5th engineer 1964
Kees Den Boer matroos/scheepsgezel 1964 to 1965
Nicolaas Rem fireman/greaser 1965
Hans Poot 2nd cook and baker 1965
Arie Bravenboer lichtmatroos (matroos onder de gage) 1965
Joop Vreugdenhil able seaman 1965
Eric Lucas radio officer 1965
Jan P. Bijlsma bankwerker 1965 to 1966
Karel Schefferlie handlanger 1965
Henk Van Der Horst unknown 1965
Paul Nobel fireman/greaser 1965
John Donks unknown 1965 to 1966
Piet Bergmans chef kok 1965
Henk W. Vermaas 2e stuurman (2nd officer/mate) 1965
Marthan Klein 4e stuurman 1965 to 1966
Rien Van Den Bergh koksmaat/bakker 1965
Jan Hagedoorn 4th engineer 1966 to 1967
J.p.g.a. Plantinga leerlingwerktuigkundige 1966
Albert Van Der ... 4e stuurman 1966
Leen Huisman matroos/scheepsgezel 1967 to 1968
Jaques Van Weijen 2e pompman/bankwerker 1967 to 1968
Rene F. Kobessen 2 4th mate 1967
Rinus V.d. Berg steward 1967 to 1968
Ruud Sloof 4th engineer 1967 to 1968
Wolf Beekman 3rd officer 1967 to 1968
J.p.g.a. Plantinga apprentice, 4th engineer 1967
Frans Koens 5th engineer 1967
Willem Berkepeis sailor 1968 to 1969
Rients Agema 3e stuurman 1968
Lodewijk Helmig leerlingwerktuigkundige 1968 to 1969
Willy Willems leerlingwerktuigkundige 1968
Leo Brinkman 2e pompman/bankwerker 1968 to 1969
Henk Kolbrink wachtassistent 1968 to 1969
Heinz Meissner 4th engineer 1968 to 1969
Cornelis Kees H... pumpman 1968
Corneles Kuijt cook 1968 to 1971
Aad Smit steward 1968 to 1969
John Van Der Pas leerlingwerktuigkundige 1968 to 1969
Hans R. Godlieb 3rd engineer 1968 to 1969
Bennie Weissink matroos/scheepsgezel 1969
Ruud Sloof 3rd engineer 1969
Jan P. Bijlsma 1e pompman/bankwerker 1969 to 1970
Bart Koppe 3e stuurman 1969
Hans Peeters 4th engineer 1969
Gillis Verhage radio officer 1969 to 1970
Jan Wientjes 2e stuurman (2nd officer/mate) 1970 to 1971
Gerard Van Osselen matroos/scheepsgezel 1970 to 1971
R.w.h. Bos leerlingwerktuigkundige 1970 to 1971
Rene Bos 4th engineer 1970
Gerard Van Osselen aankomend scheepsgezel 1970 to 1971
Jan Bakker matroos/scheepsgezel 1970 to 1971
Piet Bergmans hoofd voeding 1970
Peter Toussaint wachtassistent 1970
C.f. Van Der Ende cook 1970
Jan Qualm 4th engineer 1971
Dirk Bakker bediende 1971 to 1972
S. Harders master 1971
Han Van Der Poel 5th engineer 1971
Manferd Ten Kate matroos/scheepsgezel 1971
Rob Niezing 5th engineer 1971 to 1972
Leen Kazemier 2 2e stuurman (2nd officer/mate) 1971
Jan Bles matroos/scheepsgezel 1972
Bram Verwijs 5th engineer 1972 to 1973
Jan Gijsbertsen 5th engineer 1972
Frans Jaap Van ... 3e stuurman 1972
Willem Huijgen cook 1972
Charles R. Van ... 5th engineer 1972 to 1973
Jan Ricken 3e stuurman 1973 to 1974
Henk W. Vermaas 1e stuurman 1973
Piet Van Schuppen 4th engineer 1973 to 1974
Luuk Feunekes 3rd engineer 1974 to 1975
Hans Pabbruwee 2e stuurman (2nd officer/mate) 1974
Peter Jacobs 3e stuurman 1974 to 1975
Carl P.c. Van G... 2nd officer 1974
Els Kruk-morsink writer 1974 to 1975
Wolf Beekman chief officer 1974 to 1975
Dirk Kruk 4th engineer 1974 to 1975
Jan C.d. Thiermann stuurmansleerling 1974
Willem Hoogendoorn leerlingwerktuigkundige 1974
Roelof Kuipers 3e stuurman 1975
Peter A. Post 3rd engineer 1975 to 1976
Arthur Biesheuvel 4th engineer 1975
Robert Dorrenboom 5th engineer 1975 to 1976
Willem Kramer 4th engineer 1975 to 1976
Wilh. C. Moll 2e stuurman (2nd officer/mate) 1975 to 1976
Willem Van Hoorn stuurmansleerling 1975
Rob F.M. Driessen 3e stuurman (3rd officer/mate) 1975 to 1976
Roelof Kuipers 3e stuurman 1976 to 1977
Rinus Parent 2nd engineer 1976 to 1977
Wim Noortman 3e stuurman 1976 to 1977
C.f. Van Der Ende hoofd voeding 1976
Anonymous writer 1976 And Janny van Dijk Boonstra
Henk Schoonbergen 5th engineer 1977
Chris Slieker 2 5th engineer 1977
Lou V Bogaert assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1977 to 1979
Leo Littel radio officer 1977 to 1978
Matt Vloo hoofd voeding 1977
Ronald Ruts 2e stuurman (2nd officer/mate) 1977 to 1978
Koos De Groot 2nd engineer 1978
Paul Moll leerlingwerktuigkundige 1978 to 1979
J.f. Spiering chief engineer 1978 to 1979
Rinus Van Elk bediende algemene dienst 1978 to 1980
Peter Rijsmus 5th engineer 1978 to 1979
Mees Van Der Horst apprentice engineer 1978 leerlingwerktuigkundige
Henk W. Vermaas gezagvoerder 1978
Bert Hobelman assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1978
Koos Hooghiem stuurmansleerling 1978 leerling stuurman
Roel Bos leerlingwerktuigkundige 1978
Ad Koetje scheepsvakman 2 1978
Henk Vissers radio officer 1978
Mohamad Tohir Laisa laundryman 1978
Ferdinand Bullinga radio officer 1978 to 1979
Hendrik Klijnstra scheepsvakman 2 1978
Rene Bos 3rd engineer 1979
Mart Kitzen hoofd voeding 1979 to 1980
Rob Brunia 4th mate, 3rd mate 1979
Harry Struijk 4th engineer 1979
Jan Van Alebeek stuurmansleerling 1979
Henk Schoonbergen writer 1979 to 1980
Henk Schoonbergen 4th engineer 1979 to 1980
Carl P.c. Van G... 2nd officer 1979 to 1980
Jan Wientjes 1e stuurman 1979
Jos Heeren stuurmansleerling 1980
Frans Van Der Lei 1e stuurman 1980
Hak Van Der Sijp 1 4e stuurman 1980
Ernest Van Leeuwen assistant engineer 1980
Jos Odijk scheepsvakman 2 1981
Adriaan Den Dekker apprentice 1981
Jacques Pronk vakman 1 / w. 1981
Rene Portman 4e stuurman 1981
Adrie Van Rijswijk 2nd engineer 1981

Anecdotes

Date Visitor Anecdote
01/05/2015 - 15:26 Tom Vd Knaap

Als 'afgedankte' scheepstimmerman moest ik voor mijn diensttijd nog even door varen, maar het werken in de Machinekamer beviel mij zo slecht, dat ik in Bremerhaven ben 'achtergevaren', mijn monsterboekje was ik toen kwijt (dat bleef aan boord). gelukkig zat ook mijn 6 jaar dienst tijd er op, ik ben ook subiet gestopt met varen. Dus de Viana was mijn laatste schip van de Shell, na de Kopionella (nieuw uitgehaald bij
Wilton Feijenoord)de Kermia, de Kellia, de Kylix, de Kenia, de Kryptos, de Acila en als laatste de Viana