Zafra (1)

About

Completed 1960 as Zafra for Shell Tankers Rotterdam. 1986 sold to Newstad Shipping and renamed New Londen, 28-8-1988 arrived Chittagong for scrap. Model Frank Van Rooijen.

Information
Also known as
New Londen
IMO number
5397549
Call sign
PIWA
Construction number
491
Tonnage
42.550 ton
Beam
29m
Length overall
213m
Year of construction
1960
Year of renaming/broken up
1988
Service for Shell
1960 to 1986
Cargo
Class
Flag state
Home port
Manager
Shipyard
Status
Photo(s)

Comments

Sailors

Name Job Period Details
Hans Ewers 5th engineer, 4th engineer 1960 to 1964
Max Van Sabben lichtmatroos (matroos onder de gage) 1960 to 1961
Bert Landman 4th engineer 1960 to 1961
Paul Nobel fireman/greaser 1960 to 1961
Anne Heeringa bediende 1960
Henk Kerkhof extra 3rd engineer 1961 to 1962
Chris Heeneman koksmaat/bakker 1961
Ton Vet sailor 1961 to 1963
Cornelis Cees C... 4e stuurman 1961
Frits Koopman stuurmansleerling 1961
Willem Van Rave... lichtmatroos (matroos onder de gage) 1961 to 1960
Bert Landman 3rd engineer 1961 to 1962
Jan W. Keesmaat 4th engineer 1961 to 1962
Wim K. Van Bezooijen apprentice engineer 1961
Henk Kievit 4th engineer 1962 to 1963
Eduard Van Bruggen radio officer 1962 to 1963
Jan Smid 5th engineer 1962 to 1963
A. Van Der Hooft 4th engineer 1962
Arie Van Der Wel radio officer 1962
Aad Van Helden radio officer 1963 to 1964
Piet Cammel 1e stuurman 1963
M.f. Koens 4th engineer 1964
Ton Cornelissen 5th engineer 1964 to 1965
Herman De Jonge radio officer 1964 to 1965
Co Jonkman 4th engineer 1964
Serrarens apprentice engineer 1965 to 1966
Eric Lucas radio officer 1965 to 1966
C.p. Schoenmakers 2 2e stuurman (2nd officer/mate) 1965 to 1966
Jan Wientjes stuurmansleerling 1965
Foppe Floris Wa... 1e werktuigkundige 1965 to 1966
Femmy Kaal-van ... 4th engineer 1965 to 1966
John Budding 1st officer 1965 to 1966
Elibert Dallinga 4th engineer 1965
John Budding 2e stuurman (2nd officer/mate) 1965 to 1966
F.F. Beekhuis 1e werktuigkundige 1965 to 1967
Jaap Slot 3rd engineer 1965
Rinus Parent 5th engineer 1966 to 1967
Auke Joh. Breeuwsma 5th engineer 1966 to 1967
Willem De Vries radio officer 1966 to 1967
Sytze Bos apprentice officer 1966 to 1967
Chris Heeneman chef kok 1966
Theo J.M.H. Bakker 5th engineer 1967
Ad Van Der Schagt unknown 1967 to 1968
Tom Van Leeuwen apprentice 1967 to 1968
Ruud Hagen stuurmansleerling 1967
Ed Eelman 4e stuurman 1967
Piet Van Schuppen apprentice 1967 to 1968
Peter A. Post 5th engineer 1968 to 1969
Wim De Kwant 3rd engineer 1968
Henk Bijvank 2e stuurman (2nd officer/mate) 1968
Rinus Parent 3rd engineer 1969 to 1970
J.h. Dor 4th engineer 1969 to 1970
Mike Waalewijn 3e stuurman 1969
Dick Smit leerlingwerktuigkundige 1969 to 1970
Dick De Bruijne 4th engineer 1969
Frans Van Der Lei 2e stuurman (2nd officer/mate) 1970 to 1971
Harm Brijde 3rd engineer 1970 to 1971
Klaas Stobbe 4th engineer 1970
J.f. Spiering chief engineer 1970 to 1971
Hans Peeters 3rd engineer 1970
Piet Veijgen radio officer 1970 to 1971
Bert Batenburg 5th engineer 1971
Ruud Hagen 3e stuurman 1971
R.w.h. Bos 5th engineer 1971
G. Buma 1e stuurman 1971
Joep Herbergs 3e stuurman 1971 to 1972
John Kalkman 2nd engineer 1971 to 1972
Bob Van Der Veer 5th engineer 1972
Dirk Motshagen 5th engineer 1972
Carlo Mazairac unknown 1972
Fan Yan Hing steward 1972 to 1973
Peter De Swart radio officer 1972
John Penning 4th engineer 1972
Mike Waalewijn 2e stuurman (2nd officer/mate) 1973 to 1974
Bob Slagmolen 5th engineer 1973 to 1974
Floor Kuijt 2e stuurman (2nd officer/mate) 1973
Andre De Wilde 4th engineer 1973
Koos Van Herk apprentice engineer 1973 to 1974
J.p.g.a. Plantinga 3rd engineer 1973
Hans Plantinga 3rd engineer 1973
C. Brasser 4th engineer 1974
Henk Schaaper 5th engineer 1974 to 1975
Cees Van De Vrie 3e stuurman 1974
Sytze Bos 2nd officer 1974
Jan Gijsbertsen 5th engineer 1974
John Donks 3e stuurman 1974 auk field
Hans Schipper 5th engineer 1974
Joop Goetjes 3rd engineer 1974
Berry Van Iersel stuurmansleerling 1975 to 1976
Niek Van Den Heuvel 5th engineer 1975
Jan Van Der Vlist leerlingwerktuigkundige/5e werktuigkundige 1975
Ad Leget leerlingwerktuigkundige/5e werktuigkundige 1975 to 1977
Jan Smid 2nd engineer 1975
Harm Brijde 3rd engineer 1975
Willem Nibbelink stuurmansleerling 1975
Herman Unger master 1976 to 1977
J.f. Spiering chief engineer 1976 to 1977
Peter Jacobs 2e stuurman (2nd officer/mate) 1976 to 1977
Koos Schuddemat 3rd engineer 1976
Rene Bos 3rd engineer 1976
Jaap Koek 3rd mate 1976 to 1977
Adri Van Der Ster 5th engineer 1976
A.a.f. Van Der Markt 2e stuurman (2nd officer/mate) 1976
Albert Van Der Ham apprentice engineer 1976 to 1977
Ger Braak hoofdwerktuigkundige 1977
Peter Jacobs 2e stuurman (2nd officer/mate) 1977 to 1978
Jos Peeters 4th engineer 1977
John Budding gezagvoerder 1977
Pieter Versluis 3rd engineer 1977
Hans Maassen 2nd engineer 1977
Nico Pols radio operator 1977
Jos Peeters writer 1977
Hans Ter Braak 3e stuurman 1977 to 1978
Robert J.s.m. T... 2e stuurman (2nd officer/mate) 1978 to 1979
Jan Water 4th engineer 1978 to 1979
Cees Van De Vrie 2e stuurman (2nd officer/mate) 1978
Chris Wiegant assistant engineer 1978
Gijs Dieterich 3rd engineer 1978
Jaap Van Der Harst assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1979 to 1980 stagair scheepswerktuigbouwkundige (swtk), aug to march
Sytze Bos chief officer 1979 to 1980
Willem Kole 4th engineer 1979 to 1980
C.G. Van Der Zwet 2nd engineer 1979 to 1980
Peter Schmitz 3rd engineer 1979
Hendrik Klijnstra scheepsvakman 2 1979
Peter Willems stagiair werktuigkundige 1979 to 1980
Jacques Pronk vakman 1 / w. 1980 to 1981
Gert Van Driel hoofd voeding 1980
Ronald Kamst assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1980
Walter Nas wachtassistent 1981
C.f. Van Der Ende hoofd voeding 1981
Herman Valk assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1981 to 1982
Michiel Van Son 5th engineer 1981 to 1982
Ruud Van Der Klis assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1981
Arend Nijkamp leerlingwerktuigkundige 1981 to 1982
Jan Blaak 4th engineer 1982
Rinus Parent 2nd engineer 1982
Alexander Pera 3rd officer 1982
Rene Bos 3rd engineer 1982
Andreas Wagner apprentice engineer 1982 to 1983
Ruud Romijn 3de werktuigkundige 1982 heel contract Teesport - Aukfield v.v.
Willem Klein scheepsvakman 1 1982
Karel Kleijn 5th engineer 1983
Roel Bos 5th engineer 1983
John Kalkman 2nd engineer 1983
Albert Kappers 2e stuurman (2nd officer/mate) 1983
John Donks 2e stuurman (2nd officer/mate) 1983
Tom Brandts 5th engineer 1983
Jaap Van Der Harst 5th engineer 1983
Ernest Van Leeuwen assistant engineer 1983
Jan Smid 2nd engineer 1984
M.f. Koens 2nd and chief engineer 1984
Rien Viergever 3rd engineer 1984 to 1985
Rob Bosman 2nd engineer 1984
Daan Dankaart 2nd officer 1984
Jan Deelen 3rd engineer 1984
Willem Van Der ... 3e stuurman 1984
Jan Smid 2nd engineer 1985
Jan Roosenburg hoofd voeding 1985
Hans Burger 1 2nd engineer 1985 to 1986
Bart Koppe 1e stuurman 1985
Ruud Romijn 3de werktuigkundige 1985 Laatste reis - zeevaartloopbaan beëindigd op 22 september 1985
Marike Van Der Woud 3e stuurman 1985
John Taylor apprentice officer 1985
Jaap Van Der Harst 4th engineer 1985
Hendrik Klijnstra scheepsvakman 2 1985 to 1986
Marcel Nunes stuurmansleerling 1985
C.f. Van Der Ende hoofd voeding 1985
Frans N Van Dijk stuurmansleerling 1985
Jan Wientjes 1e stuurman 1985 to 1986
G. Buma gezagvoerder 1986
Jean-pierre Ijzerman 4th engineer 1986
Daan Dankaart 2nd officer 1986
Piet Bergmans hoofd voeding 1986

Anecdotes

Date Visitor Anecdote
03/19/2009 - 22:11 Max Van Sabben

Er zijn weinig namen die mij zijn bijgebleven tijdens mij Shell vaartijd maar die van Hans Slingerland vergeet ik nooit want die sprong kort voordat we Port Said naderde overboord de voorgeschiedenis duurt te lang maar paar uur later Hans weer aan boord en opgesloten in het hospitaaltje en in Port Said van boord gegaan 1 dag voor de kerst en nooit meer wat van hem gehoord